V prázdninovém vydání Monty Rich časopisu si můžete přečíst o mojí cestě na Nový Zéland na hřiště Cape Kidnappers.

Ukázkový zájezd: zde

 

Monty Rich časopis

Monty Rich časopis

 

CAPE KIDNAPPERS GOLF COURSE

KLENOT NOVÉHO ZÉLANDU

AUTOR: LENKA LOVE
WEB: WWW.GOLFANDDIVING.COM
Pro: Monty Rich

 

Je tomu několik měsíců, co jsem si prohlížela fotografie nejkrásnějších golfových hřišť na světě a nemohla jsem přehlédnout dechberoucí obraz novozélandského fenoménu Cape Kidnappers Golf Course. Ta fotka mi učarovala natolik, že jsem si hned řekla: „Na tomto greenu budu hrát.“ A stalo se.

Ve druhé polovině května jsem se vydala na cestu – možná ne tu nejpohodlnější ze všech, ale rozhodně tu, které nebudu nikdy litovat.

Mys Cape Kidnappers se nachází na jižním konci regionu Hawke ́s Bay v severní části Nového Zélandu. Název Kidnappers vychází z příběhu ještě z doby významného mořeplavce Jamese Cooka. Legenda praví, že mys byl pojmenován po nezdařilém únosu Cookova tlumočníka původními ostrovany.

Na Nový Zéland jsem letěla se společností Emirates Airline přes Dubaj, Singapur a Melbourne. Velmi náročná 38hodinová cesta s přestupy mě však vůbec neodradila. V Aucklandu jsme hladce přistáli po jedné hodině odpolední místního času a já se vydala na road trip směr Cape Kidnappers. Jízda autem z Aucklandu není samozřejmě jedinou možností, jak se přesunout do místa určení. Můžete zvolit i let vrtulníkem či let do městečka Napier v blízkosti hřiště. Já jsem upřednostnila zapůjčení vozu a řízení. Cesta z Aucklandu do Cape trvá zhruba 8 a půl hodiny. Je to skvělý způsob, jak vidět o něco více než jen přistávací plochu. Zvolila jsem trasu přes jezero Taupo, u kterého jsem přenocovala a vydala se zde na malý výlet. Poté jsem pokračovala směr golfové hřiště. Na konci cesty jsem projížděla vesnicí Te Awanga a připadala si jako na konci světa. Říkala jsem si: „Tady už přeci nemůže být žádné hřiště.“ A najednou se po pravé straně objevila nenápadná cedule Cape Kidnappers a hned za ní brána do lesa ve stylu „Jurský park“.

Ohlásila jsem se u brány a vpustili mě dovnitř s tím, abych pokračovala ještě asi 15 minut pořád rovně. Jako (A)lenka v říši divů jsem následovala pokyny, minula další dvě brány a dojela na rozcestí se značením Cape Kidnappers The Farm. „Ha, to je cesta k ubytování,“ říkám si. Míjím dál louku, kde se pasou ovce, a najednou přijíždím ke stodole, kde se jen těžko hledá parkování, a hle – 3 golfové carty. Hurá! Klubovna! Hned mě vítali, pro auto přišel jeden ze zaměstnanců, aby ho zaparkoval. Další zaměstnanec mě odvedl do Pro Shopu, kde mi ukázali vše potřebné. Pro Shop nabízí zajímavý výběr golfového a neformálního oblečení pro muže i ženy.

Servis v shopu poskytuje tým mezinárodně vyškolených profesionálů PGA. Našla jsem zde vybavení a oblečení značek Polo, Adidas, Peter Millar, Imperial Headwear, Titleist a Nike. Za poplatek Pro Shop zapůjčuje také dámské a pánské hole prémiové kvality, stejně jako golfové boty. Je opravdu dobře vybaven a je součástí oné rustikální klubovny, kde se nacházejí také šatny a jídelna.

Popřáli mi hezkou hru a ještě než jsem vyjela vstříc hřišti, vyběhla jsem na driving range, který je po pravé straně klubovny. Naprostá nádhera. Skvělé počasí, vše ve slunečním svitu vypadalo dokonale. Na drivingu trénoval jeden pán, ale já jsem trénink vynechala. Nemohla jsem se dočkat prvního odpalu na hřišti.

Cape Kidnappers Golf Course navrhl legendární architekt Tom Doak, má par 71 a měří 7119 yardů (6510 m). Hřiště
je výzvou pro golfisty všech úrovní. Ihned po dokončení v roce 2004 bylo oslavováno jako jeden z nejzářivějších moderních klenotů golfu.

V roce 2008 a 2009 Cape Kidnappers a sesterský golfový podnik Kauri Cliffs hostily Kiwi Challenge, místní turnaj PGA TOUR Challenge, kterého se účastnili také čtyři top hráči PGA TOUR pod 30 let. V roce 2008 v tomto turnaji zvítězil Hunter Mahan, když v play-off porazil Anthonyho Kima. Kim však svůj play-off zakončil vítězně hned v následujícím ročníku – 2009, kdy překonal Seana O ́Haira.

Tee time jsem měla zabukovaný, ale na hřišti kromě dvou lidí nikdo nebyl. Byla to radost, mít dostatek času na focení a samozřejmě i na samotnou hru.

Golfová hřiště v Jižní Africe a v Karibiku patří mezi má nejoblíbenější. To nejkrásnější pro mě bylo doposud na Bahamách. Cape Kidnappers však karibský One&Only Ocean Club převálcoval již na 4. jamce, kdy se přede mnou třpytil oceán. Na 6. jamce jsem jak šílená vyfotila asi stovku fotografií a natočila nespočet videí. Bylo to něco nezapomenutelného a jen těžko bych architekturu hřiště popisovala lépe než tvůrce samotný.

Na Novém Zélandu jsem strávila jen pár dní a nerada jsem ostrov opouštěla, i když mě čekala o něco méně časově náročnější zpáteční cesta. Pouhých 28 hodin. Celkově jsem v Cape Kidnappers hrála dvakrát. Hrálo se mi velmi dobře, druhý den snad ještě lépe než ten první. Již jsem věděla, co mě kde čeká, a vše si mnohem lépe užila.

Na Nový Zéland se rozhodně hodlám vrátit, až budu mít více času, protože těch několik dní mi nedovolilo vidět všechno to, co bych si přála. Momentálně mám v hledáčku velký počet míst a hřišť, které bych chtěla navštívit. Na prvním místě mého seznamu je 250kilometrový komplex s 11 golfovými hřišti patřící mezi to nejlepší v Severní Americe – Vancouver Island Golf Trail v Kanadě.

 

Cape Kidnappers jamka po jamce:  zde

Nový Zéland:  zde

 

Cape Kidnappers

Cape Kidnappers

Cape Kidnappers

Cape Kidnappers

Cape Kidnappers Golf Course, Hawkes Bay, New Zealand.

#15 Pirate's Plank

Cape Kidnappers Golf Course, Hawkes Bay, New Zealand.  Model Release #528.

#15 Pirate's Plank

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *