Článek napsaný pro časopis www.EYEmag.cz, najít ho můžete: zde

Hradecké golfové hřiště Park Golf není typickým městským resortem. Má sice také výhodu v dostupnosti – jak dopravní, tak finanční, ale kvalitou hřiště vysoce převyšuje to, co známe pod pojmem „městská devítka“. Jedná se o devítijamkové hřiště s velkým množstvím cvičných ploch přímo na okraji Hradce Králové, které překvapí nejen svou kvalitou, ale i péčí o hráče.

Myšlenky na vybudování tohoto areálu začaly vznikat před deseti lety společně se založením místního Park Golf Clubu Hradec Králové. V následujících letech se tyto nápady staly skutečností a v roce 2013 prošel areál zásadním rozšířením až do současného stavu.

Celá snaha byla zakončena v roce 2014, kdy areál získal ocenění jako nejlepší devítijamkové hřiště v České republice a současně zvítězil i v kategorii nejlepší areál pro začátečníky v České republice. Toto ocenění je velkým úspěchem místních nadšenců, kteří celý areál vybudovali.

golf9

Kvalitní hřiště vyjde vstříc každému hráči

Jeho celkovou vizi, ale i plány pro letošní rok, nám přiblížil prezident klubu Ing. Pavel Hloušek: „Našim cílem je zavedení golfu jako zábavy pro každého, a definitivní odstranění představy, že se jedná o hru pro několik vyvolených. I proto jsme náš areál vybudovali přímo na okraji města, kam může každý pohodlně dojet městskou hromadnou dopravou, a ceny koncipujeme tak, abychom golf udrželi srovnatelný s jakýmkoli jiným sportem.“

„To vše nám umožňuje nespočet nadšených golfistů, s jejichž podporou jsme mohli vybudovat takto komplexní areál přímo ve městě. Na místě, kde by ještě před pár lety nikdo nehledal možné místo pro golf, dnes najdete vše, co si jen pro hru můžete přát. Krásné nové devítijamkové hřiště včetně ostrovní jamky a rozsáhlé tréninkové plochy včetně dvoupatrového, plně osvětleného drivingu. Pro dny špatného počasí tu je kompletní golfový indoor, šatny, sprchy a hlavně prvotřídní zázemí v naší restauraci a hotelu,“ doplnil Hloušek.

Devítijamkové hřiště na Park Golfu bylo v roce 2013 co-designované Davidem Carterem. Díky úbočí kopce Sv. Jana má první trojice jamek členitější reliéf. Druhá polovina hřiště se rozprostírá na rovině pod hrází rybníku Roudnička. Hřiště je vhodné pro všechny hráčské úrovně. Hráče s lepším handicapem zde čeká několik záludností. Vodní a písečné překážky jsou totiž situovány přímo v dopadové zóně. Nezbytnou nutností je tedy taktická hra.

golf4

Pro seniory, děti, ale i profi hráče

Naopak začínající hráči ocení přijatelnou délku hřiště a greeny, na které vždy dobře uvidí. Po jejich přestřelení je však těžká příhra zpět. Výzvou pro hráče všech kategorií je zcela určitě ostrovní devátá jamka, jejíž přímé sledování hostům restaurace umožňuje panoramatický design budovy.

Resort připravil také celou sérii možností, jak může s golfem začít opravdu každý, a to v intenzitě a režimu, jaký vyhovuje právě jemu. Snaží se tak podpořit rozšiřování golfové veřejnosti. „Je nám jasné, že pro nárůst základny jakéhokoliv sportu, ať už v té vrcholové, nebo rekreační podobě, jsou klíčovou skupinou děti,“ přiblížil Hloušek. Proto se v Park Golf Clubu zaměřují na celé rodiny s dětmi, pro které je i spousta dalších aktivit. Od dětských kroužků v královehradeckých školách přes klasické tréninky, které pravidelně navštěvuje přes sto dětí, až po příměstské tábory s golfovou tématikou spojené například i s výukou angličtiny. Golf není v tomto případě jen sport, který samozřejmě rozvíjí pohybové schopnosti dětí, ale také výborný nástroj pro kultivaci jejich projevu.

golf8

„Nezapomínáme však ani na ostatní skupiny golfistů, a tak jsme speciální programy připravili například i pro seniory. Zde se opět snažíme o popularizaci golfu, tentokrát jako sportu, který je vhodný právě pro skupinu seniorů jako aktivní způsob trávení volného času v krásném a zdravém prostředí,“ uvedl prezident klubu.

Světový golfista designérem a trenérem v Hradci

Zároveň by ale neradi při snaze o rozšiřování hráčské základny zapomněli na dlouholeté členy, kterým především vděčí za úspěšný rozvoj Park Golfu. Proto pravidelně připravují setkání, turnaje, ale i zájezdy pro své členy a udržují tak aktivní klubový život, který podle klubu ke golfu patří.

golf11

„Jsme velice potěšeni, že v tomto našem úsilí se nás rozhodl podpořit i David Carter, který má za sebou zkušenosti s golfem na té nejvyšší úrovni a mezi jeho největší úspěchy patří vítězství na Irish Open a také World Cup, kde spolu s Nickem Faldem získal historicky první vítězství pro Anglii,“ přiznal prezident Hloušek. Tento výjimečný hráč a kouč se stal co-designérem hřiště. „I on chápe fakt, že pro rozvoj každého sportu je stěžejní dostatečně široká hráčská základna. Proto naše spolupráce nezůstala jen u designu hřiště. Společně jsme se rozhodli vybudovat v Hradci Králové Park Golf Academy, které by mohl využívat doslova každý a které bude poskytovat veškeré potřebné vybavení a služby pro kvalitní hru i trénink. V tom všem nám David pomáhá nejen svými zkušenostmi, ale i v aktivní roli kouče, který rozvíjí náš trenérský tým,“ dodal prezident klubu.

www.golfanddiving.com

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *