Rozhovor a fotky můžete také najít zde – EyeMagazine

 

Foto: Martin Buček, www.martinbucek.com / www.fotoprotebe.com

Můžeš se našim čtenářům představit?

Jmenuji se Lenka a kromě toho, že jsem externí redaktorkou tohoto magazínu, mám svoji cestovní kancelář Best Golf and Diving, která nabízí zájezdy na míru s golfem a potápěním. Golf a potápění jsou mými největšími koníčky.

IMG_5392

IMG_5452

 

Jak vypadá tvůj běžný den a bez čeho si žádný nedokážeš představit?

Můj běžný den, pokud zrovna nejsem na hřišti nebo pod vodou, začíná okolo sedmé hodiny ranní. Mám pořád co dělat na počítači. Buď píšu články, blogy nebo upravuji webové stránky www.golfanddiving.com, kde je stále spousta práce. Každý den se snažím utrhnout i nějaký ten čas na sportování, kromě golfu hraju ráda tenis a jezdím na kole. Neměla bych zapomenout zmínit mou psí lásku, která potřebuje také pravidelný pohyb.

 

IMG_5529

IMG_5666

 

Jak ses dostala k potápění a co tě na něm tak fascinuje?

K potápění mě přivedl můj první přítel. Byl vlastně můj první učitel potápění. Úplně první ponor jsem absolvovala v Chorvatsku a byla jsem unesená vodním světem. Teď už mě potápění v této destinaci neláká. Voda je tam studená a není moc k vidění, tenkrát jsem byla nadšená. V dnešní době dávám přednost teplejším mořím a hlavně vodám, kde jsou žraloci. Na potápění mě fascinuje více věcí – stav beztíže, to nádherné ticho a hlavně úžasná příroda – velké ryby proplouvající okolo vás. Miluji žraloky, manty, delfíny, velryby… Je to pro mě to nejkrásnější, co na světě existuje.

 

IMG_5710

IMG_5577

 

Co pro tebe znamená slovo „příroda“?

Příroda je pro mě všechno. Zbožňuji lesy, rybníky, moře, hory. Nejsem takový ten městský typ. Vždy dám přednost procházce se psem v lese před rušnými ulicemi města. Miluji ticho. Mohla bych sedět na břehu oceánu a hodiny jen koukat na hladinu vody, užívat si šumění vln.

 

Všímáš si u chlapů, v jakém jezdí autě? Má to na tebe nějaký vliv například při seznamování? Nebo tě osloví úplně něco jiného?

Kolikrát jsem přemýšlela, co mě vlastně na chlapech přitahuje, jestli existuje nějaký jednoduchý vzorec, ale nikdy jsem to nevymyslela. Je to velmi individuální. Každý má jiné přednosti, které dokážu ocenit. Mám ráda velké – vysoké, inteligentní a schopné muže. Pokud hraje golf nebo pokud se potápí, je to velké plus, protože si pořád myslím, že ve vztahu jsou důležité společné koníčky.

Co se týká aut, to je mi celkem jedno. V autech se neseznamuji. Ale zcela z praktických důvodů – za velký vůz jsou plusové body. Potřebuji hodně místa pro psa, golfové a potápěčské věci, pro kola a podobně. Sama mám velké auto.

S mým současným přítelem jsem se seznámila na letišti v Amsterdamu. Vracela jsem se z golfového tripu v Kanadě. Učaroval mi mnohým, ale vozidlo do výčtu jeho kvalit nemám potřebu zařadit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *