Článek napsaný pro časopis www.EYEmag.cz, najít ho můžete: zde

Příklad golfového výletu do Marbelly: zde  a  zde

 

 

Marbella-53962

 

Marbella vždycky patřila mezi destinace, kam jsem se chtěla moc ráda podívat a kde bych si moc ráda zahrála golf. Podle mě je to jedno z míst, kam by se měl podívat každý milovník evropského golfu. Jedno hřiště vedle druhého, jedno krásnější než druhé. Konečně se mi to splnilo a měla jsem tu možnost se do Marbelly podívat. Každá země má něco typického a já si myslím, že pro Španělsko je typická golf, teda aspoň pro mě, když se řekne Španělsko, představím si golf, hodně golfu.

 

Marbella

 

Cesta do Marbelly je vcelku krátká. My jsme letěli s Lufthansou z Varšavy přes Frankfurt do Malagy. Celkem s přestupem cesta trvala zhruba 6 hodin. Letiště v Malaze je celkem nové, dost mi připomínalo letiště v Barceloně, přes kterou jsem často létala na Kanárské ostrovy.

Na letišti jsme si půjčili auto a vyrazili jsme směr hotel. Ubytovaní jsme byli v La Quinta Golf & Country Clubu. Byl to opravdu krásný dvoupatrový hotýlek na golfovém hřišti s bazénem, lázněmi, posilovnou a restaurací, kterou jsme bohužel nestihli vyzkoušet.

První večer jsme se rozhodli vyzkoušet romantickou restauraci Mesón El Coto, kde vařili výborně, určitě doporučuji. Je to krásná restaurace na kopci s velkou terasou a s výhledem na celou Marbellu. Co víc si přát?

Druhý den konečně přišel na řadu golf. První hřiště, které jsme navštívili bylo Los Arqueros Golf & Country Club.

IMG_3954-1

18jamkové hřiště bylo otevřeno v roce 1991 s par 71bylo designováno Severinem Ballesterosem – SEVE, který je považován za jednoho z nejlepších hráčů světa. Seve využil svých zkušeností a navrhl 30 golfových hřišť po celé světě. Je to krásné hřiště, jen nevím jestli bylo trochu zanedbané nebo jestli bylo jen dlouho sucho. Bugynka byla strašná, přišlo mi, že nemá žádný omezovač, v těch kopečkách jela jako o život. Odpaliště mi přišly neudržované, greeny také nebyly nic moc. Ale hřiště bylo v krásném prostředí, v na můj vkus až moc velkých kopečkách. Na hřišti byl povolený dress code (Codigo de vestimenta) a minimální povolený hcp 36. Před první jamkou jsem si mohla přečíst s jakou faunou se zde můžu potkat, na obrázku bylo kromě jiného i divoké prase (jabalí) a liška (zorro). Celých 18 jamek jsme hráli v klidu, nikdo nás nedoháněl, přišlo mi, že jsme na hřišti sami.

Večer jsme se vypravili do centra Marbelly. Vyzkoušeli jsme restauraci Garum. Krásná restaurace na pláži, moc jsme si pochutnali. Po večeři jsme zamířili do přístavu do Sinatra Baru na drink, prošli jsme se po přístavu a pokračovali jsme do Olivia Valere Clubu. Můžu doporučit, připomínal mi pražský Maxim. Přístav v Marbelle vypadal jako ten v St. Tropéz. Podobné uličky, lodě, bary, auta i lidé. Pánové se předháněli, kdo z nich má lepší auto a hodinky a slečny, která z nich má kratší sukni. Já měla klasicky rifle, samozřejmě. V ulicích jsme slyšeli angličtinu, ruštinu, holandštinu, němčinu, švédštinu, portugalštinu, kromě španělštiny. Jiného Čecha než jsem já jsem nepotkala za celý pobyl ve Španělsku.

Další den byl odpočinkový. Přišel na řadu bazén a lázně a večeře v Amanhavis Hotel & Restaurante, Benahavís, Marbella, kde nás překvapili s jmenovitým přivítáním na jídelním lístku. Nikdy jsem to ještě neviděla, moc se mi to líbilo. Restaurace byla příjemná, na terase byl uprostřed bazén a já měla výborné Gratinated Risotto with Oyster Mushrooms and Tomatoes a pak ještě Cappucino Mousse Cake s výbornou pistáciovou polevou a kávovou zmrzlinou.

La Quinta

Další den byl opět „pracovní“, tentokrát přišlo na řadu domácí hřiště La Quinta Golf & Country Club. 27jamkové hřiště bylo designováno trojnásobným mistrem světa a vítězem Ryder Cupu Manuelem Pinero a považuje se za jedno z nejhezčích hřišť v okolí, uspokojí jak začátečníka tak i zdatného golfistu. La Quinta golfové hřiště také hostilo European Tour Senior Masters nebo The Spanish Ladies Open. Moc jsem se na to hřiště těšila. Pořád jsem na něj koukala z hotelového balkonu. Lehce jsme potrénovali na driving range a rychle vyrazili na hřiště. Hřiště bylo upravené, krásné, moc se mi líbilo. Hřiště je rozdělené na tři devítky, my jsme hráli B a C, A devítka byla zrovna zavřená. Musím říct, že B se mi líbilo víc, i když na C jsem začínala par, par, par…. Hřiště je parkové v kopečkách, všude jsou krásné palmy a stromy, je tam i hodně vody. Já byla z hřiště nadšená. Golfová restaurace také nezklamala, já se rozhodla pro Raviolly a nelitovala jsem. Moc jsem si pochutnala.

IMG_3926

Večeřeli jsme na pláži Cortijo Blanco v San Pedru v krásné restauraci přímo u moře, jmenovala se Kala Kalua. Miluju večeřet a poslouchat moře, pozorovat vlny v moři …..

Další golfové hřiště byla Aloha Golf Club – member of 5star World Leading Golf, kde se hrála European Tour v roce 2007, kdy vyhrál s 268 /72,64,65,67/ Lee Westwood, v roce 2008 vyhrál Thomas Levet s 272 ranami /69,68,68,67/ a v roce 2012 Julián Quesne s 271 ranami /68,72,67,64/. Na hřišti najdeme krásnou restauraci, velký Pro shop, posilovnu, bazén, velký driving range. Hřiště je krásné, kopcové, parkové.

IMG_4345

Na závěr přišlo na řadu hřiště Marbella Club Hotel Golf Resort. Toto krásné 1áti jamkové hřiště designoval Dave Thomas. Leží pouze 20 minut od hotelu, je obklopené horami Benahavis, uprostřed Costa del Sol s výhledem na Gibraltar, Africké pobřeží, Středozemní moře a okolní hory.

S 12 minutami na jamku hřiště zaručuje poklidnou hru. Požadovaný hcp pro dámy je 36, pro pány 28. Otevírací doba je 8:30 až 15:00 (v létě) a 14:30 v zimě. Pro hosty Marbella Club Hotel & Puente Romano Beach Resort Marbella je hřiště součástí ceny hotelového pokoje a to včetně přepravy.

itemImage_2

Cesta zpátky trvala asi 7 hodin díky delšímu čekání na connecting flight. Letěli jsme z Malagy do Lisabonu a odtud do Prahy. Měla jsem premiéru s aerolinkami Portugalska TAP Portugal, kteří jsou členem Star Alliance.

 

A jak jsem byla s Marbellou spokojená? Marbella je jedním z míst, kdy nebudete mít nikdy dost, je tam pořád co dělat a hlavně je tam pořád co hrát, myslím tím spoustu golfových hřišť. Já jsem určitě nebyla v Marbelle naposledy.

IMG_4299-e1441215494207

Comments are closed.