V novém vydání 12/2015  Monty Rich časopisu si můžete přečíst o mojí cestě do Francie na hřiště Terre Blanche.

Terre Blanche – hvězdná Francouzská riviéra

AUTOR: LENKA LOVE
EDITOR: Libuše Foord
WEB: WWW.GOLFANDDIVING.COM
PRO: MONTY RICH

 

 

Třpytivá modrá hladina, prestižní lokalita a dech beroucí krajina.

Není divu, že se French Riviera stala oblíbeným cílem mnoha filmových režisérů. Od napínavého thrilleru Alfreda Hitchcocka Chyťte zloděje (1955) přes nespočet Bondovek, až po filmy 21. století jako Swordfish či Dannyho parťáci – Francouzská riviéra hostila nespočet filmových hvězd a blyštivý nádech výjimečnosti a luxusu si zachovává i pro mě.

Oblast je nazývána „Azurové pobřeží“ – Côte d’Azur – a je jednou z nejznámějších turistických destinací na pobřeží Středozemního moře. Příznačný název tak jasně vystihuje krajinu ležící podél průzračně čistého modravého moře. Mezi města označovaná jako Francouzksá riviéra patří Menton, Nice, Antibes, Cannes a jsou zde řazena také Saint-Raphaël, Sainte-Maxime, Saint-Tropez, Hyeres, Toulon a také Cassis.

Terre Blanche

Tuto slavnou francouzskou doménu jsem v minulosti navštívila již několikrát. Francii jsem procestovala od Lyonu, přes Marseille, Saint-Tropez, Cannes, Nice až do Monaka a pokračovala jsem přes Sanremo dále do Itálie. Mé kroky vedly do Francie opět před rokem. Tehdy jsem se vydala specificky za hrou golfu. Okusila jsem Terre Blanche Hotel Spa Golf Resort, který se pyšní pěti hvězdami a skvělými recenzemi. Veškerá má očekávání byla splněna. Komplex Terre Blanche je pouhých 35 minut daleko od Cannes a nádherného pobřeží. Dost blízko na to, aby si člověk udělal kdykoliv výlet a dost daleko na to, aby si připadal jako na konci světa – bez lidí, v nádherné přírodě s úžasným výhledem na okolní krajinu. Resort mi naprosto učaroval, s velkou radostí jsem ho pak doporučovala svým klientům a s naprostým nadšením připravovala letošní zájezd.

Konečně se léto přehouplo do měsíce srpna a já se nemohla dočkat, až bude jedenáctého. Na papíře začal vznikat podrobný plán celého výletu do jižní Francie a našeho pobytu v Terre Blanche. V hlavě pak jsem si připravovala outfity na jednotlivé dny. Přeci jen – je to Francouzská riviéra.

Terre Blanche

Let do Terre Blanche je celkem snadný. Zabookujete přímý let s Czech Airlines Praha – Nice. Na tom opravdu není co zkazit. V místě je možné zapůjčit vozidlo. My jsme se rozhodli objednat transfer z letiště do resortu. Po 50 minutách dojedete k velké vstupní bráně. „Čeká nás něco výjimečné,“ notovali jsme si s mým společníkem. Za branou je totiž opravdový ráj – nejen pro golfisty.

Terre Blanche

Terre Blanche má vskutku skvělou polohu – v samém srdci Provence, na dosah od víru měst jako Cannes, Marseille či St-Tropez. Co vás v Terre Blanche okamžitě zaujme je bezpečnost, s jakou je celý objekt koncipován. Elektronické brány, bezpečnostní kamery, infračervené detektory – to vše zajišťuje, že na pozemek vkročí pouze ten, kdo by měl. Přesto je to resort vytvořený pro všechny náruživé sportovce. Kromě špičkového ubytování nabízí klientům různá wellness a sportovní vyžití. Necháme-li golf stranou, je zde fitness centrum, tenisové kurty a k dispozici celá škála dalších aktivit. V nabídce je moje oblíbená cyklistika, ale také jízda na koni, či běh. Nechybí nádherné lázně s top masážemi a dalšími procedurami. Středobodem lázeňského prostoru je skvostný vnitřní bazén lemovaný bílými pilíři v typicky středomořském designu. Prostor bazénu pak plynule přechází na terasu do venkovního bazénu s tryskami a masážní sprchou.

Terre Blanche

Já měla ovšem v hledáčku hlavně golf. Jak jinak…

Resort Terre Blanche má dvě golfová hřiště – Riou Golf Course a Chateau Golf Course. Součástí komplexu je tréninkové centrum a klubovna. Ve stylovém a prostorném Clubhousu je očekávaně i Proshop plný zboží zvučných značek jako Bogner či Ralph Lauren. Nechybí šatny, konferenční místnost a v prvním patře nad Proshopem restaurace & bar s výhledem na golfové hřiště.

Terre Blanche

Terre Blanche Golf navrhoval golfový architekt Dave Thomas. Zkušený designér perfektně začlenil hřiště do místních údolí, mezi jezera a lesy. Le Chateau a Le Riou se řadí mezi nejprestižnější golfová hřiště v Evropě a představují opravdovou herní výzvu pro golfisty všech úrovní. V provozu jsou hřiště celoročně.

Terre Blanche

Le Chateau – 18jamkové hřiště s par 72 měří 6616 m (7235 yardů) a je tím náročnějším z Terre Blanche „dvojice“. Jeho bunkery a greeny umožňují hráčům zakusit podmínky pravého hřiště šampionů. Chateau je výjimečným pro své spektakulární vodní prvky a dovoluje hrát golfistům s maximálním hcp 35. Chateau Golf Course každoročně hostí French Riviera Masters – jediný šampionát Senior European Tour ve Francii. Chateau je číslem 14 světového žebříčku v rámci kontinentální Evropy (zdroj: Golf World).

Terre Blanche

Druhé hřiště Le Riou má opět 18 jamek, par 72 a měří 6005 m (6567 yardů). Riou je technické hřiště s kopci, větrem na fairwayích a s rychlými greeny. Hra na Riou vyžaduje zkušenost, silnou herní strategii a preciznost. Hřiště je určeno pouze pro členy místního klubu, jejich hosty a hotelové hosty. I hřiště Riou patří mezi venue špičkové evropské soutěže. Pravidelně hostí turnaj Ladies European Tour Access Series – Terre Blanche Ladies Open.

Terre Blanche

Hrála jsem obě hřiště a obě se mi velmi líbily. Výsledky si však raději nechám pro sebe. Excelentním výkonem se pochlubit nemohu. Jsou to opravdu náročná, těžká hřiště. Ve skvělé společnosti a fantastickém prostředí jsem si však hru užila. Minimálně mám motivaci na sobě pracovat.

11887928_1163557730328020_5282003240475886250_n

Příjemnější efekt měly dva výlety, které jsme podnikli. Čtyřdenní pobyt v Terre Blanche jsme doplnili výjezdem do Cannes a Nice. V Cannes jsem otestovala výtečné sushi restaurace Sushikhan. V Nice jsme pak podlehli špičkovému kulinářskému umění restaurantu Le Pecheurs. Je zjevné, že tato oblast si zaslouží mnohem delší pobyt. Je zde toho tolik, co můžete objevovat a stále je to jedna z nejluxusnějších destinací. Drobný hvězdný moment, váš kousek luxusu, který si nesete ve vzpomínkách. Zase někdy – au revoir, Terre Blanche.

Terre Blanche

O Terre Blanche Hotel Spa Golf Resort 

Říká se…

že původní panství Terre Blanche vyhrál v kartách herecký veterán a náruživý hráč Sean Connery. Ať už jeho vlastnictví nabyl jakkoli, je pravda, že tento slavný Skot se do panství zamiloval a stal se jeho majitelem v roce 1979. Tehdy se jednalo o zámek s 326 hektary lesů s výhledem na vesnici Tourettes v regionu Fayence na jihovýchodu Francie – v oblasti rodiště jeho ženy Michelle. Connery, jakožto fanatický golfový hráč, si při pohledu na pozemek vizualizoval golfové hřiště. Očekávaná finanční investice však údajně překračovala jeho možnosti a tak zajistil veškerá povolení a plány a nemovitost následně prodal. Společnost, která původně panství odkoupila, taktéž zjistila, že je investice nad její poměry a v tu chvíli do hry vstoupil softwarový podnikatel a další nadšený golfista Dietmar Hopp – jeden z nejbohatších mužů světa.

Ubytování

Hotelový komplex svým konceptem spíše připomíná luxusní vesnici. Klientům je k dispozici množství „pokojů“, respektive apartmánů a vilek. Některé z nich jsou schopné pojmout až osm lidí a jsou doplněny bazénem a jacuzzi. Bez ohledu na velikost mají všechny něco společného – jsou vybaveny nábytkem a doplňky té nejvyšší kvality. Všechny pak obsahují části umělecké sbírky Dietmara Hoppa. Hopp nashromáždil nespočet maleb, soch a jiných uměleckých výtvorů a jeho filozofií je, že by umění mělo být viděno, ne skryto a vystaveno pouze pohledu jedince. Všech 115 ubytovacích jednotek je vystavěno v naprostém souznění s přírodou. Materiály jako bílý kámen a červený jíl jen umocňují charakter a barevnost prostředí typického pro jižní Francii.

Terre Blanche

Stravování

V komplexu se nacházejí čtyři restaurace a každá z nich má svou originální atmosféru. Tousco nabízí všední příjemné posezení při lázeňském bazénu. Faventia vyniká svou famózní kuchyní. Gaudina je zábavnou variantou a Caroubiers relaxačním místem, které nabídne výhled na golfové hřiště. Restaurace spojuje láska ke skvělému jídlu a všechny se soustřeďují na lokální produkci a středomořskou kuchyni. Menu kombinují moderní gastronomický přístup a inspiraci místními pochutinami.

Další aktivity

Kromě již zmíněného sportovního vyžití nabízí region mnohé další možnosti. Ať už vás zajímají naučné zájezdy, výjimečné expozice či historie, láká vás příroda, pěší túry, výroba parfémů či produkce charakteristického vína z Provence. Vše zde můžete prozkoumat, objevit a okusit. Nudit se nikdy nebudete.

Terre Blanche

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *