Mexiko patří mezi jednu z mých nejoblíbenějších destinací, hlavně díky parádnímu potápění a hojností žraloků. Byla jsem tam již několikrát a vím, že tu určitě nejsem naposledy. Navštívila jsem Mexico City, Cabo, Cancun, Playa del Carmen, Tulum, Cozumel, Isla Mujeres a další místa při road tripu, kdy jsme jeli až do Belize (tam jsme si to s Adámkem opravdu moc užili).

 

 

Tentokrát jsem zamířila do Playa del Carmen. Byla jsem ve Vancouveru, takže jsem si po cestě domu odskočila do Mexika trošku zapotápět. Z Vancouveru cesta trvala 5 hodin a já měla premiéru s leteckou společností WestJet.

 

 

 

 

Phantom Divers – Shark Feeding

Byla jsem domluvená s Davidem Martinezem, synem mého nejoblíbenějšího potápěče na světě, Eliho Martineze. David pracuje v Playa del Carmen v potápěčském centru Phantom Divers, provozuje nejlepší krmení žraloků v Mexiku. Playa del Carmen je známá pro žraloky bělavé (býčí). Je považován za jednoho z nejnebezpečnějších žraloků a je zodpovědný za mnoho útoků na člověka v pobřežních oblastech. V Playe plavou kousek od břehu aniž by lidé věděli, že tam vůbec nějaký žralok je. Ty lidičky ani neví, jak odvážní jsou :-) já toho v moři moc nenaplavu, mám blbý pocit. Potápění je samozřejmě něco jiného, pod vodou člověk vidí co plave okolo něj.

Davida najdete na IG @davidsdmdiving

Phantom Divers

Address:
1a Av Norte X calle 14
Playa del Carmen, Quintana Roo
Tel +52 984 879 3988

Video z potápění.

 

Jelikož už jsem v Playe párkrát byla, věděla jsem, že nejkrásnější hotel je rozhodně Fairmont Mayakoba. To místo je neuvěřitelné. Miluju bungalovy, kanály mezi nimi, spousty palem všude okolo. Mayakoba je jedno z nejkrásnějších bydlení, kde jsem kdy byla. I tentokrát, když jsem přijela po 5 letech, jsem byla uchvácená. Ráj na zemi. Nesmím zapomenout na tu nádherně upravenou pláž s wifi :-) No jo no. Pokrok nezastavíš. Ale zase berte to pozitivně, mohla jsem video telefonovat s babičkou, takže jsem jí mohla všechno ukázat.

 

Mayakoba

je obrovský komplex, kde jsou 4 hotely – Fairmont (je největší – 401 pokojů), Rosewood Mayakoba, Banyan Tree a Andaz Resort. My jsme bydleli ve Fairmontu. Tento luxusní rezort na Mayské riviéře je držitelem ocenění AAA Five Diamond Award, je obklopený bujným tropickým lesem a nabízí nádherný výhled na moře. V areálu je golfové hřiště, spa, tenisové kurty, Fitness, ….

Mayakoba je asi 45 minut od letiště v Cancunu, taxi z letiště stojí 40 USD.

 

Video z Fairmontu zde

 

 

 

 

 

 

El Camaleón, Mayakoba

je nádherné PGA Tour hřiště. Leží jižně od Cancunu na poloostrově Yucatán, oddělujícím Mexický záliv a Karibské moře. Nachází se tady asi nejznámější pás písečných pláží: Riviera Maya. Toto místo vetklo hřišti úžasnou kombinaci: golf u moře – dva třípary k němu přímo vbíhají –  a také na pobřežních plochách, kde se pohybujete mezi manlovými mokřinami, džunglí a kanály vyrytými do vápencového podloží. Dejte si pozor na jezírka a zatopené jeskyně, což jsou brány k labyrintu podzemních pramenů a vod, protkávající celou oblast. Jde o pekelné místo pro ztrátu míče, jehož prostřednictvím se však možná setkáte s duchem starých Mayů. Ale opravdu do těchto vod nevstupujte. Pro mě byli nejhezčí na hřišti zvířátka – nosálové (coatis).

 

Koukněte na video s nosály: zde.

 

 

 

 

 

Cecilia and her dogs

V Playe jsem se take seznámila s Cecilií, která zachraňuje pejsky z ulice. Rozhodla jsem se jí pomoci. Více si o Cecilii a jejich pejscích můžete přečíst na webu Love Dogs:

Mexico – Playa del Carmen

 

Potápění je moje neoblíbenější aktivita ze všech – a že jich mám :-)

 

V celém areálu Mayakoba jezdí buď golfové vozíčky (můžete kdykoliv naskočit a popojet) anebo si můžete kdekoliv půjčit kolo a po použití kdekoliv zase nechat. Tak jsem si pořádně zajezdila :-)

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *