Kolumbie byla již dlouho na mém cestovatelském hledáčku. Také proto, že pracuji na projektu, který v Kolumbii sází stromy. Také proto, že jsem zainvestovala peníze do pozemků tam. Pro její přírodu. Říká se, že Kolumbie je jednou z nejrozmanitějších zemí na světě. Jen málokterá země světa nabízí na svém území kombinaci tolika ekosystémů. Příroda se zde opravdu vyřádila – bujný a nepropustný tropický deštný prales, nádherné štíty, vrcholy a průsmyky rozeklaných vysokohorských And i příjemné oceánské pobřeží. K některým státům Jižní Ameriky byla příroda také více než štědrá, ale Kolumbie jako jediná země tohoto kontinentu nabízí kromě studenějšího Tichého oceánu i luxus teplého Karibiku a s ním pro turisty spojené šnorchlování i potápění. A samozřejmě jsem byla zvědavá jak to vypadá v zemi Pabla Escobara, protože jsem viděla všechny díly Narcos.

Pro mnoho lidí je Kolumbie zemí, kde se všude střílí a prodávají drogy. Ale to už je minulost. Kolumbie patří k jedné z nejbezpečnějších zemí Jižní Ameriky. Opětovně nastolovanou bezpečnost dokládá i vzrůstající počet turistů. Zatímco v roce 2003 jich navštívilo zemi pouhých půl milionu, v roce 2014 to byly již téměř čtyři miliony a číslo stále roste.

 

 

Cartagena patří do světového dědictví UNESCO. Je to jedno z nejstarších měst v Kolumbii, bylo založeno v roce 1533 a má spoustu španělského koloniálního kouzla. Většina obyvatel města má afro-karibský původ, takže místní kultura je zcela odlišná od kultury vnitrozemí.

Cartagena Kolumbie

Navštivte hrad Castillo San Felipe de Barajas

Castillo San Felipe de Barajas

Jednou z nejlepších památek, kterou můžete vidět a prozkoumat v Cartageně, je Castillo San Felipe de Barajas. Obrovský hrad byl postavený v letech 1630–1657 a rozšířen v roce 1762. Je to zastrašující obrovská a působivá stavba na severním konci města. Nemůžete ji přehlédnout.

 

Projděte starou městskou část a podél zdi

Staré město je ze všech stran obklopeno vysokou kamennou zdí. Stěna je široká a nahoře plochá, takže můžete většinu z ní procházet. Dostanete se na ni po schodech, které najdete kolem zdi.

staré ulice Cartageny

 

Pláže

I když se Cartageně říká začátek Karibiku, pláže zde nejsou absolutně srovnatelné s těmi karibskými. Stále je zde otevřený oceán a jste hned u velkého města, proto voda může být sem tam znečistěná. Není se ale čeho bát, na plážích si odpočinete a užijete si teplou vodu a žhavé slunce. Na lepší pláže v okolí se můžete vydat i lodí, jako třeba Isla Tierra Bomba, kam se dostanete za 10 minut z pláže u města Bocagrande.

Playa Blanca je nejznámější ze všech pláží kolem Cartageny, má ukazovat ten pravý Karibik. To ale bohužel přitahuje i spousty turistů a místních, může se proto občas stát, že na pláži nebude jediné volné místo. Zkuste vyrazit, co nejdříve nebo pokud nechcete nic plánovat sami za sebe, jistě najdete i agenturu, se kterou můžete prodiskutovat vaše možnosti ohledně návštěvy této pláže.

Cartagenu si užijete jako barevné a chutné místo v Kolumbii, pokud ale zde nechcete zůstávat déle kvůli plážím či odpočinku, bude vám stačit na toto město něco kolem dvou tří dní a můžete cestovat dál. Centrum není velké, ale jistě si chcete užít trochu té atmosféry a nespěchat u toho.

My jsme měli zůstávat v Kartageně 4 dny a pak se vydat do Medellínu. Bohužel COVID nám vstoupil do plánů a 16.3.2020 se v Kolumbii rozhodli, že zavřou hranice, takže jsme raději přebookovali letenky a vyrazili jsme zpátky domů…… to znamená, že se do Kolumbie budeme muset ještě vrátit …..

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *